Dr. Slim Centrum

Chudnutie nikdy nebolo
tak chutné a príjemné

Chudnite so špeciálnymi croissantami, Nuttelou bez cukru a hyperproteinovým reálnym chlebompaštétou.

V SR iba v centre DrSlim.

Proteínová diéta — zdravé chudnutie

Bielkovinovú diétu ako metódu redukcie telesnej hmotnosti ako prvý sformuloval v r. 1973 profesor George Blackburn z Hardvarskej Univerzity v USA. Jeho článok „Protein Sparing Modified Fast”„Upravený proteínový pôst“ – položil základ bielkovinovej ketogénnej diéty.

Chudnutie vďaka ketóze je najrýchlejším spôsobom odbúravania tuku. Bielkovinová diéta umožňuje schudnúť v priemere 6-12 kg tuku mesačne bez úbytku svalstva. A navyše bez hladu, cvičenia a komplikovanej prípravy jedál. Ako naša metóda Dr.Slim presne funguje?

Proteínová diéta
Proteínová diéta Dr.Slim — Exclusive edition.
Kliknite na obrázok pre podrobné informácie o produktoch.

Princíp proteínovej diéty

Počas proteínovej diéty Dr.Slim klienti konzumujú proteínové jedlá vynikajúcej kvality od najlepších francúzskych a belgických výrobcov. Produkty sú špeciálnymi technológiami zbavené tukov a cukrov, čo zabezpečuje vysokú vstrebateľnosť a využiteľnosť nutrične hodnotných bielkovín pre organizmus. Na rozdiel od iných diét tak dochádza približne už v tretí deň diéty k úplnej ochrane svalovej hmoty a zamedzeniu jej degradácie.

Za súčasnej nízkej hladiny cukrov nastáva metabolický stav tzv. ketóza. Pri ketóze sa štiepi pre potreby organizmu hlavne vnútorný viscerálny tuk. Ak je u klientov prítomný aj tuk v orgánoch, napr. v pečeni, tiež dochádza k jeho významnej redukcii. To môžeme objektivizovať aj zlepšenými laboratórnymi parametrami ako hladina cholesterolu a triglyceridov v krvi, či kyseliny močovej a krvného cukru.

Klienti výrazne strácajú tuk hlavne z oblasti brucha, čo sa markantne prejavuje na redukcii obvodu brucha ako aj iných častí tela.

Pri pravidelných bezplatných meraniach prístrojom InBody 370S sa sústredíme hlavne na to, aby sa súčasne zrýchľoval metabolizmus a spaľovanie, čím predchádzame neželanému jo-jo efektu. Vďaka tomu môžete po kompletnej strate vnútorného tuku jesť úplne normálnu stravu a už viac v budúcnosti nepriberať.

Francúzske cukríky a cukrovinky bez kalórií
Francúzske cukríky a cukrovinky bez kalórií.

Účinky bielkovinovej diéty Dr.Slim

 • Hmotnosť sa znižuje redukciou vnútorného tukového tkaniva, ktorý je príčinou mnohých ochorení.

 • Svalové tkanivo je ako zdroj energie takmer stopercentne chránené.

 • Väčšina klientov nemá nikdy pocit hladu.

 • Zhruba polovica klientov má veľmi dobrú, niekedy až mierne euforickú náladu.

 • Pri správnom nastavení a užívaní diéty nenastane jo-jo efekt, ktorý je prítomný u mnohých iných typov diét.

Hypoalergénne proteíny bez lepku
Hypoalergénne proteíny bez lepku.
Kliknite na obrázok pre podrobné informácie o produktoch.

Ďalšie výhody diéty Dr.Slim

Bielkovinová diéta sa nemusí, ale môže kombinovať s pravidelným pohybom. Vtedy lekár či nutričný špecialista presne stanoví, aký šport je vo vzťahu k redukcii tuku vhodný a koľkokrát týždenne. Snažíme sa dosiahnuť optimálnu úroveň redukcie tukového tkaniva a zároveň presne strážiť hodnotu svalovej hmoty. Ak je to potrebné, klientom rastie svalová hmota, a zároveň dochádza k výraznej redukcii tuku. To v podstate modeluje postavu klienta bez straty svalového tonusu. Preto nedochádza k ovísaniu kože v kritických partiách ani pri relatívne rýchlej strate obvodov telesných častí klienta.

Častým výsledkom diéty je trvalé zníženie liekov na tlak, cukrovku alebo aj úplné vysadenie liekov na cholesterol či pečeň. Klienti sú v prípade potreby monitorovaní svojimi lekármi a podľa ich zlepšujúcich sa laboratórnych parametrov sa im definitívne znižujú aj dávky liekov.

Ako jediní na SR sa komplexne venujeme aj detskej obezite. Metóda je samozrejme vhodná aj pre úplne zdravých ľudí, teda aj pre tých, ktorí nemajú žiaden vnútrobrušný tuk, len pár kilogramov okolo bruška či bokov naviac.

Bielkovinová diéta, produkty pre zdravé chudnutie.
Kliknite na obrázok pre podrobné informácie o produktoch.

Vnútrobrušný tuk – prečo sa ho zbaviť?

Vnútrobrušné tukové tkanivo nie je len obyčajnou zásobárňou tuku. Je to aktívny orgán, ktorý cez špeciálne receptory a špecifické mediátory, ako napr. leptín, komunikuje s hormonálnymi žľazami a hormonálnymi riadiacimi centrami. Následne nastávajú v organizme zmeny na viacerých úrovniach, od riadiacich v hypofýze, až po výkonné orgány v tele človeka. Preto je množstvo vnútrobrušného a vnútroorgánového tuku zásadným ukazovateľom obezity a meradlom komplikácií. Nejde teda len o celkovú hmotnosť pacienta.

Aj relatívne chudí ľudia majú vnútrobrušný tuk. Jeho množstvo závisí aj od iných faktorov než len od prejedania sa. Významnými faktormi sú napr. aj genetické vplyvy či dennodenný stres. Tie môžu viesť k aktivácii sympatického nervového systému, ďalšieho ovplyvnenia hormónov a mnohým kardiovaskulárnym komplikáciám ako je vysoký krvný tlak, možnosť infarktu myokardu, či vznik cukrovky. Množstvo vnútrobrušného tuk môže ovplyvniť aj produkciu a kvalitu ženských pohlavných hormónov vo vaječníkoch, následkom čoho vznikajú cysty vaječníkov, neplodnosť alebo myómy maternice. Popisuje sa aj vzťah vnútrobrušného tuku k niektorým typom rakoviny.

Špeciálne doplnky urýchľujúce diétu
Špeciálne doplnky urýchľujúce proteínovú diétu.
Kliknite na obrázok pre podrobné informácie o produktoch.

Proteínová diéta v troch fázach

Počas diéty Dr. Slim klienti zvyčajne postupujú troma fázami. V týchto fázach klient plynule prechádza od striktne špeciálnej proteínovej stravy až po plnohodnotnú normálnu stravu. Trvanie programu je individuálne. Klient si dĺžku diéty v podstate určuje sám a tým aj jej celkovú finančnú náročnosť.

 • Prvá fáza

  V prvej fáze sa klientovi vypočíta množstvo potrebných jedál denne. Určí sa mu presne program jedálnička a prispôsobí sa jeho potrebám ako aj pracovnému a životnému štýlu.

  S diétou Dr.Slim teda nemajú problém ani veľmi zaneprázdnení manažéri, ktorí sú neustále v pohybe, ani mamičky na materskej dovolenke.

 • Druhá fáza

  Pri druhej fáze sa vypúšťa jedno bielkovinové jedlo a nahrádza sa normálnym jedlom v školskej, závodnej jedálni či reštaurácii za stanovených podmienok.

  Klienti sa už len málo odlišujú od normálne sa stravujúcich ľudí.

 • Tretia fáza

  Počas poslednej fázy klienti naďalej vysoko efektívne chudnú z tukových zásob a ich obvody a miery sa stále zmenšujú.

  Neskôr sa rýchlo prechádza k normálnej strave za pravidelných kontrolných meraní a vyhodnocovania všetkých potrebných metabolických parametrov.

Podľa počtu kilogramov niekedy prechádzame na tzv. modifikovanú prvú fázu. Klient počas striktnej bielkovinovej diéty konzumuje šunku, mäso, ryby, alebo veľmi obmedzene nízkotučné mliečne výrobky. Výsledky ukazujú, že práve svalová strata, ku ktorej dochádza napr. zvýšenou fyzickou námahou alebo stresom v práci či doma, najvýraznejšie spomaľuje spaľovanie tuku. Preto malé množstvo šunky či nízkotučného syra opätovne podporuje svalovú hmotu. Je navyše pre klienta chuťovo príjemné a nemá žiaden vplyv na spomaľovanie spaľovania tukov. Je to hlavne u ľudí, ktorí majú nad 100 kg.

Proteínová diéta, produkty pre zdravé chudnutie.
Kliknite na obrázok pre podrobné informácie o produktoch.

Bielkovinová diéta vám bude chutiť


 • Povolené druhy zeleniny podporujú dobrú funkciu čriev. Konzumácia niektorých druhov zeleniny môže byť pri našej diéte dokonca neobmedzená.

 • Podarilo sa nám pre vás zabezpečiť aj špeciálne hyperproteínové hotové jedlá, ktoré netreba už nijako pripravovať a zmrzliny vynikajúcej chuti.

 • Takéto široké spektrum jedál a pochutín doteraz nebolo v žiadnej diétnej ponuke. Príprava jedál nezaberie ani minútu. Pre klientov Dr.Slim je ponúkaný komfort oproti iným typom diét jednoducho neporovnateľný.