Dr. Slim Centrum

Chudnutie nikdy nebolo
tak chutné a príjemné

Chudnite so špeciálnymi croissantami, Nuttelou bez cukru a hyperproteinovým reálnym chlebompaštétou.

V SR iba v centre DrSlim.

Zmena adresy centrály DrSLIM

Vážení klienti DrSlim.

Radi by sme vás informovali, že od 1.7.2018 sa centrála DrSLIM z Lazaretskej ulice 3a v Bratislave presťahovala na novú adresu na Teslovu 15, Bratislava.

Určite oceníte výborný prístup k novej centrále, dve parkovacie miesta priamo pod oknami budovy, mnoho nových, špeciálnych produktov a ešte lepšie ceny pre našich verných zákazníkov.

Všetky naše kontakty zostávajú nezmenené. Asistentka a bezplatné odborné poradenstvo na čísle 0949 503 008, resp. 0917 835 988.

S úctou, MUDr. Slavomír BELCÁK, MPH


Vyšetrenie tepien laserom

Na dôkladné vyšetrenie klientov používame v našich centrách okrem prístroja InBody 370S aj tzv. fotoelektrickú pletyzmografiu, pri ktorej vyšetrujeme tepny laserom. Týmto diéta pomáha ako prevencia proti kardiovaskulárnym komplikáciám a zároveň umožňuje pacientovi výrazne schudnúť, trvalo udržať nízku hmotnosť a presne ho monitorovať počas celého diétneho režimu.

Vyšetrenie je vykonávané na začiatku aj na konci diétneho režimu, a to bezplatne v rámci kompletného balíka vstupného a výstupného vyšetrenia InBody. Slúži jednak na odhalenie prípadnej cievnej vady (upchatie ciev), na odhalenie prípadných porúch srdcového rytmu (arytmia) a na vyšetrenie vegetatívneho nervového systému, ktorý sa často uplatňuje pri vzniku medicínsky závažného VNÚTORNÉHO TUKU a jeho komplikácií. Toto špecifické vyšetrenie stavu kardiovaskulárneho aparátu je zatiaľ dostupné len v centre v Bratislave na Teslovej 15 a v Humennom na Valaškovskej 21.

Správa z vyšetrenia laresom
Správa z vyšetrenia laresom. Kliknite na obrázok pre zväčšenie.

Čo je fotopletyzmografia?

Pri fotoelektrickej pletyzmografii je lúč červeného svetla špecifickej vlnovej dĺžky smerovaný konštantnou intenzitou priamo do tepien, kde je zmeraný tok krvi. Čo všetko sa dá vďaka fotopletyzmografii o vašom tele zistiť?

 • Tepová frekvencia a extrasystoly

  Maximálna a minimálna tepová frekvencia a tzv. extrasystoly, ktoré prístroj graficky znázorní. Extrasystoly sú údery srdca, ktoré prichádzajú mimo pravidelný srdcový rytmus. Pacientom s nepravidelnou srdcovou činnosťou sa potom špecificky venuje kardiológ.

 • Hladina stresu

  Hladina fyzického stresu, hladina psychického stresu a odolnosť voči stresu, ktorá sa prejavuje najmä v záťažových situáciách. V USA sa takýto druh vyšetrenia stáva bežným napr. u manažérov, ktorí budú vystavení vysokej psychickej záťaži a množstvu úloh v krátkom čase alebo pri výberových konaniach na exponované a riadiace posty.

 • Stav tepenného systému

  Stav a vek tepenného systému pacienta, tzv. Aging vascular health. Prístroj rozdelí tepny podľa šírenia tlakovej vlny do 7 kategórií podľa stavu elasticity, množstva tukových a fibrínových častíc v stenách veľkých tepien a podľa upchatia lumenu tepny aterosklerotickým plátom. Zároveň určí tendenciu k ďalším kardiovaskulárnym ochoreniam.

  Jedným z nich je napr. ateroskleróza. Ide o zhrubnutie a zníženie elasticity tepien vplyvom ukladania aterogénnych látok, hlavne tukových látok, krvných buniek, fibrózneho tkaniva a vápnika do steny tepien. Spôsobuje zníženie prietoku krvi a nedokrvenie orgánov. Môže dôjsť k uvoľneniu trombu a akútnemu nedokrveniu, čím vzniká infarkt myokardu alebo náhla cievna príhoda. Najčastejšie sú postihnuté koronárne tepny srdca, tepny na krku, tzv. karotídy, tepny obličiek, tepny dolných končatín a aorta v srdci.

 • Stav vegetatívneho nervového systému

  Stav vegetatívneho nervového systému sa podieľa na mnohých, často aj fatálnych ochoreniach a ich komplikáciách. Tento systém riadi najmä tepovú frekvenciu, tlak krvi cez rozširovanie a sťahovanie prierezu stien tepien, pochody v tráviacom trakte, hlavne posun čreva, vyprázdňovanie žlče pri tučných jedlách, dychovú frekvenciu, potenie, sekréciu mazových žliaz, vedenie bolesti a sekréciu enzýmov a hormónov zo žliaz s vnútorným vylučovaním.

  Pokiaľ prevláda tzv. sympatikotónia, organizmus je stresovaný a dochádza k rozvoju obezity, inzulínovej rezistencie a neskôr cukrovky so všetkými jej komplikáciami, vysokému krvnému tlaku, vysokej hladine cholesterolu a komplikáciám ako sú ateroskleróza, infarkt myokardu či mozgová mŕtvica.

  Pokiaľ prevažuje parasysmpatikotónia, organizmus je v anabolickom stave a hromadí zásoby. Je tu predpoklad nadváhy či obezity, a to aj v prípade, že sa to na váhe zatiaľ neprejavuje.

Komplexné vyšetrenie

Akcelerovanou fotopletyzmografiou spolu s vyšetrením InBODY zisťujeme v našom centre veľký počet kardiovaskulárnych parametrov. Snažíme sa tak o čo najplastickejší a najucelenejší obraz o zdravotnom stave pacienta ohrozeného obezitou a kardiovaskulárnymi komplikáciami. Toto nebolestivé a rýchle vyšetrenie nám indikuje možnú obezitu už v ranom štádiu, vďaka čomu je veľmi prínosné aj u detí.

Meranie sa vykonáva na začiatku komplexného vyšetrenia pacienta pred nasadením diéty spolu s vyšetrením InBODY. To nám pomáha určiť:


 • Množstvo podkožného tuku

 • Množstvo vnútrobrušného tuku

 • Množstvo tuku v orgánoch tela

 • Množstvo svalovej hmoty

 • Množstvo vody v tele

 • Množstvo minerálov v kostiach pacienta

 • Rýchlosť metabolizmu pacienta

 • Presné digitálneho zmeranie obvodov tela:
  Obvod krku, hrudníka, brucha, bokov, ramena, paže, stehna, bicepsu atď.

Rovnaké meranie sa vykoná aj pred koncom diéty, pričom sledujeme, či počas diéty ubudol práve vnútrobrušný a vnútroorgánový tuk vrátane tepien. To sa prejaví na laboratórnych parametroch pacienta znížením tlaku krvi, stabilizáciou krvného cukru, zmenšením opuchov a samozrejme schudnutím pacienta v želaných partiách tela.