ICAROS je nemecké unikátne zariadenie kombinujúce zdravotný fitness a virtuálnu realitu.

ICAROS – Fitness revolution

ICAROS umožňuje užívateľom lietať, ponárať sa v oceáne alebo cestovať cez virtuálne svety a súčasne vysokoefektívne trénovať brušné a chrbtové svalstvo a spaľovať tuk v oblasti brucha. Trénujte rôzne svalové skupiny s dôrazom na hornú časť tela a svalovú oblasť brucha a súčasne zlepšujte vaše reflexy, rovnováhu a kooordináciu.

ICAROS robí revolúciu zo spôsobu akým ľudia cvičia a zlepšujú zdravie hrou vo virtuálnom prostredí. Ocenený cenou UX DESIGN AWARDS presvedčil ICAROS vďaka pohlcujúcej, multi-senzoriálnej cvičebnej skúsenosti na celkovej úrovni tela v súčinnosti s reálnym herným prostredím vo virtuálnej realite. Kombinácia technológie virtuálnej reality a jemných voľných pohybov v priestore spája kompletnú fyzickú a vizuálnu skúsenosť cvičiaceho zapojením všetkých senzorických modalít. Pohlcujúcou celkovou zmyslovou skúsenosťou reprezentuje ICAROS presvedčivú inováciu vo svete fitness.

ICAROS kombinuje fitness a virtuálnu realitu aby vytvoril vzrušujúci a efektívny cvičebný zážitok. Precestujte vo virtuálnom prostredí podmorské svety spolu so žralokmi a rajami, preleťťe v stíhačke nad Alpskými štítmi v 3 D reálnych mapách , či zoskočte padákom z veľkej výšky vo veľkolepom voľnom páde pri intenzívnom zapojení svalov a trénovaní kooordinácie

Letom nad ľadovcovou krajinou si vychutnajte náročný parkúr so streľbou čo vyžaduje perfektnú kontrolu nad svojim telom.

Pre všetkých čo majú bolesti chrbta a pre všetkých so sedavým zamestnaním vyvinul ICAROS úplne nový typ cvičenia a rehabilitácie pre zážitkový tréning s cieľom vytvoriť zdravý chrbát. Cvičenie nikdy nebolo tak vzrušujúce a zdravo návykové. ICAROS HEALTH je svetový líder v aktívnych hracích zdravotníckych platformách. Je vyrobený na terapiu aj urýchlenie rehabilitačného procesu či ako vysokoúčinná prevencia bolestí chrbta v budúcnosti. Dokonca aj ľudia veľmi limitovaným rozsahom pohybu napr. po operáciách či úrazoch môžu veľmi ľahko nastúpiť a zísť zo zariadenia a vykonávať cvičenie za podpory prídavného bedrového pásu, ktorý fixuje spodnú časť tela.

Výskumníci popredných športových univerzít preukázali, že tréning s ICAROS vytvára vysokoefektívnu cestu na zlepšenie sily, kondície a rovnováhy. Špeciálna poloha pri cvičení s ICAROS s aktívnou stimuláciou vnútorného chrbtového a brušného svalstva zabezpečuje až o 30% efektívnejšie spálenie kalórii a až dvojnásobne zvyšuje svalovú aktivitu v porovnaní so statickým tréningom cieleným na brucho a chrbát všeobecne nazývaným „ plank“, pri ktorom na rozdiel od ICARA nedochádza k zlepšeniu reaktivity, reflexov a koordinačných schopností. Preto je cvičenie s ICAROM ideálne na rozvoj stability centrálnej časti brucha, funkcionality brušného a chrbtového svalstva a zvýšenia neuronálnej reaktivity svalov brucha. Počas rôznych scenárov vo virtuálnom prostredí vieme navodiť špecifické tréningové stupne záťaží presne cielené na individuálne skupiny klientov od netrénovaných jedincov s bolesťami chrbta či potrebou rehabilitácie, až po precízne zdokonalenie reflexnej odozvy svalstva brucha a chrbta či tréning kooordinácie rôznych svalových skupín u špičkových športovcov.

Objavovanie fascinujúcich virtuálnych svetov v oblakoch, pod morskou hladinou, či dobývaní vesmíru vám umožňuje zabudnúť na nudné a stereotypné úsilie vo fitness centrách.Vzrušenie pri cvičení zvyšuje vašu motiváciu ďalej cvičiť, rôzne úrovne záťaže a stupne obtiažnosti vytvárajú neopakovateľý zážitok a upevňujú návyk cvičiť a zdravo žiť.

Aj preto bol ICAROS ocenený mnohými medzinárodnými cenami ako výnimočný produktový dizajn, zozbieral mnoho odborných recenzií za vysokoefektívne cvičenie a unikátne skúsenosti užívateľov.

Jedinečné prepojenie špičkového softwéru zameraného na najprecíznejšie meranie množstva svalovej a tukovej hmoty v oblasti brucha a chrbta v Európe s meraním rýchlosti metabolizmu a digitálneho spracovania okamžitého cvičebného výsledku na prístroji INBODY 370S spojeného s konceptom ICAROS vytvára z centra DrSLIM v Bratislave unikátne pracovisko pre najnáročnejšiu klientelu starajúcu sa o zdravé brucho a chrbát.

NON – STOP kontrola lekárom od prvého vstupu a prepracovaný systém odborných meraní na najmodernejších technických zariadeniach a skúsenosti s viac ako 8000 klientami nám umožňujú starať sa teraz o vás najprecíznejšie ako sa to len vo svete dá. UMOŽNITE SI NEZABUDNUTEĽNÉ ZÁŽITKY PRI CVIČENÍ spolu s precíznym meraním okamžitého efektu na brušné, chrbtové svalstvo, podkožný a viscerálny tuk v bruchu a merajte zrýchlenie metabolizmu po tréningu vo virtuálnej realite.